UMĚNÍ SI PŘÁT…

Nastal nový rok a s ním i čas předsevzetí a vyslovených přání. Správně si přát ale vlastně není nic jednoduchého. Nedávno jsme seděly s kamarádkami na dobrém obědě a bavily jsme se o tom, že se vlastně bojíme přát si velké věci. Vysnít si novou čepici nebo nové tričko, to ještě dokážeme, ale přát si dělat v životě to, co nás opravdu baví, přát si být v životě úspěšní a šťastní, to už je vlastně pro mnoho lidí nepředstavitelná věc. Hodně jsem nad tím přemýšlela a uvědomila jsem si, že je to podvědomý vzorec, který nám naše rodiče vštěpují už od dětství: 

“Když dojíš oběd, dostaneš bonbón.” “Když přineseš ze školy jedničku, koupím ti čokoládu.” “Když budeš hodný, můžeš se dívat na pohádku.” “Když si uklidíš pokoj, dám ti 10 korun.” 

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Myslím, že každý z nás aspoň jednu z těchto vět slyšel. Na první pohled se ty věty zdají zcela nevinné, ale zasazují nám do podvědomí vzorec, který se pak s námi vleče celý život. Říkají nám, že abychom v životě něco dostali, musíme si to nejdřív zasloužit. Musíme být dobří. Nezasloužíme si štěstí a radost jen tak. Vždycky je to za něco. A my se pak bojíme si přát. Bojíme se odměnit. Protože si nejsme jistí, jestli jsme dost dobří. 

Podvědomí, to je zároveň náš potenciál. Takže abychom v životě mohli dělat to, co nás opravdu baví a mohli si plnit své sny a svá přání, je zapotřebí se očistit od podvědomých vzorců a zvýšit tak svůj potenciál. 

Když si uvědomíte, že v životě je opravdu možné všechno, co si přejete, že my sami tvoříme náš svět, velké věci začnou přicházet. Nebojte se přát si velké věci, protože jste dobří sami o sobě. Nemusíte se o ně zasluhovat. Stačí jen uvěřit. 

Rok 2019 je podle čínského zvěrokruhu rokem Vepře. Máme se mít doslova jako “prasata v žitě”. Užívat si a plnit si své sny. Podle mě tomu ale bude předcházet vcelku tvrdá práce. V první polovině roku bychom se měli zbavit všeho, co už nepotřebujeme. Uvědomit si, co vlastně
v životě chceme a začít k tomu dělat potřebné kroky. Někdy to nebude snadné. Bude zapotřebí najít v sobě odvahu. Tento rok je změnám opravdu nakloněn, takže nebude třeba žádný nekompromisní boj, žádné války ani padlé. Vše je tak, jak má být. Záleží jen na vás, po jaké cestě se vydáte. A bude to stát za to. Jako fénix, když povstal z popela. 

Přeji vám v roce 2019 co nejvíc splněných přání. Ať se váš život stane jedním velkým snem a vy se opravdu můžete stát tím “prasetem v žitě” 🙂