Jak se z toho nezbláznit?

22/2, potažmo už 21/2 večer se spustily události, které potrvají až do jarní rovnodennosti 20/3. Možná si pamatujete, že už jsem psala o vývoji událostí, které budou gradovat právě na jaře. A to se právě teď děje. Restrikce a skandály se stupňují, lidé jsou víc a víc pod tlakem a ve stresu. Mnohem víc si uvědomujeme, že nám opatření vlastně nedávají smysl a připouštíme si důležitost naší svobody. 

Svět už ale nikdy nebude jako dřív. To, co se teď děje, nám ukazuje, že už jako dřív žít nejde. Došli jsme už moc daleko a dostali jednu velkou stopku.

A jak z toho tedy ven? 

Na sociálních sítích i v ulicích se začínají vést tiché boje. Lidé začínají bojkotovat vládní usnesení. Jsou unavení a mnohdy i agresivní. Ani boj ale není cesta. Protože válka vyvolává válku. Válka nás pořád nechává v kolečku starého světa pod diktátem nastoleného systému. Ale my se musíme dostat z toho kolečka ven. Stejně jako ten křeček, který si ve svém kolotoči musí dát na chvíli pauzu. Napije se vody, zhluboka nadechne, podívá se tiše z akvárka ven a uvědomí si, že to hlavní, co chce, je svoboda. 

A tak přestaňme hrát tuhle hru na války. Na dobro a zlo. Na to, kdo tady má pravdu. Začněme stavět svůj vlastní svět, který půjde mimo veškerý systém. Svět, který bude stát na pevných hodnotách, který bude znamenat návrat k přírodě a návrat jeden k druhému. 

Roušky, očkování, testy, to všechno jsou jen kulisy divadelní hry, která se tu spustila, abychom si mohli každý uvnitř sami sebe začít stavět svou vlastní inscenaci. 

Od onoho 21/2 se můžete cítit ztracení, nevíte, kudy kam. A pokud víte, nejste si jistí, jestli je to tak správně. To proto, že nezdravé kulisy padají a nezbyde nic, než čisté jeviště. 

Postavte si ve svém srdci totem jako symbol něčeho stálého, k čemu se můžete vždy vracet a upevňovat se, když budete mít pocit, že už vám mizí pevná půda pod nohama. Když jsem se ptala, co přesně má totem symbolizovat, bylo mi řečeno, že je to naděje. Naděje totiž vždy umírá poslední. 

Kromě totemu, který vám bude dodávat stabilitu, je tu ještě pár věcí důležitých proto, abyste se nezbláznili 🙂 

  • Pravidlo číslo 1, které stavím snad nad všechny pravidla :), je: NESLEDUJTE ZPRAVODAJSTVÍ. Je důležité si uvědomit, že svět není takový, jaký o něm píší média. Svět je takový, jaký si ho uděláme. Ve zprávách vidíte jen jeden úzký úhel pohledu. Ten úhel, kde se ukazují katastrofy. Je to nástroj, který v nás má vyvolávat opět jenom strach. Už se přestaňte bát 🙂 Vypnout zprávy je jedna ohromná úleva. 
  • Stýkejte se jen s lidmi, se kterými je vám dobře. Cítím to na sobě poslední dobou víc a víc. Lidé, kteří jedou pořád na frekvenci strachu, vás zbytečně stahují dolů. Proto, abyste si udrželi svoji vysokou frekvenci, je třeba obklopovat se těmi, kteří to cítí stejně jako vy. Podporujte se navzájem. 
  • Udržujte si čisté myšlenky. Už víte, že síla myšlenky je mocná. Pokud si budete dokola opakovat: “všichni tady umřeme,” budete se opět jen motat v kolečku strachu. Zůstávejte ve své vizi světa, který se staví a kde bude krásně. Teď už je ale navíc důležité, dělat k tomuto světu reálné kroky a nesedět jen doma na gauči.  
  • Pokuste se denně meditovat. Pomůže vám to být v napojení se svým srdcem, kde máte uložené vše, co potřebujete. 
  • Choďte co nejvíc do přírody. Ano, i tady se opakuji pořád dokola, ale je to základ. V přírodě najdete všechny odpovědi. Někdo potřebuje les, někdo je vázaný na vodu.. Běžte tam, kam vás to táhne a nechte do sebe vsáknout moudrost, která je tu s námi tisíce let. 
  • Jak jsem psala už výše, nebojujte. Se systémem, ani s lidmi okolo vás. Boj není řešení. Je to pořád záležitost našeho ega. Pokud v sobě budete mít vyřešené otázky jako “kdo jste” a “co opravdu chcete”, nebudete mít ani potřebu bojovat. Buďte světlem pro ostatní. Nechte po sobě stékat plivance okolního světa a pokud vás přeci jen rozviklají, vraťte se ke svému totemu. 
  • Tvořte. Tvorba je spojení s vaší duší. Je to moment, kdy si můžete dovolit vypustit všechny tíhy těch plivanců a nořit se jen sami v sobě. Opět platí, že když máte otevřené srdce, bude vám tam dobře 🙂 A tak malujte, pište, zpívejte, tančete, dělejte to, v čem se budete cítit jak v ráji. 
  • Věřte. Je snadné mít v dnešním světě pochyby. Možná si pořád nejste jistí, co je správné a co ne. A ono to vlastně není až tak důležité. Věřte sami sobě. Věřte síle Matky Země a Zdroje.
    Když budete věřit, budou vždy stát za vámi. Věřte svojí naději. Svému totemu.