S hlavou v oblacích

Moje duše se rozpíná v horách. Vždycky, když sem přijedu, zalije mě zvláštní klid. Jako bych byla doma. Kouzlo přítomného okamžiku, na jehož téma bylo sepsáno nespočet knih, se těžko vstřebává uprostřed pracovního procesu nebo ve víru velkoměsta.
Čím dál tím víc cítím, jak moc potřebuji být v přírodě a vnímat tu krásu.
A mrzí mě, že toho času není tolik.
Tady to jde samo. Běháme po lese, sbíráme borůvky a bylinky, které pak doma sušíme a vaříme z nich čaj, skáčeme po kamenech v potoce, trháme kytky na louce, hledáme klacky a šišky, pozorujeme lesní skřítky, k obědu si usmažíme palačinky a je nám jedno, že se po nich tloustne, večer z okna sledujeme hvězdy a pak dlouho usínáme s knížkou v ruce a s vyprávěním příběhů jeden druhého.
Nechce se nám plánovat. A nechce se nám domů. Prostě jsme součástí toho všeho kolem a nestačíme popadat dech.
Přála bych si, aby to tak bylo napořád. Žít v blízkosti lesů, sbírat bylinky na louce a usínat se špinavýma nohama od trávy. Cítím, jak se tu z mých rukou stávají křídla.
Proč jsme si dny rozdělili na pracovní a odpočinkové? Proč jsme si stanovili 2 měsíce prázdnin a 10 měsíců řehole? Proč si nemůžeme vyběhnout jen tak bosky mezi stromy, kdykoliv se nám zachce?
“Tak hezkou dovolenou!” přejeme si s vědomím, že to “dovolení-si” je jen náplast za stovky dní v realitě. Ale co kdyby realita mohla být jiná? Taková, jakou si ji přejeme. Jakou ji chceme mít.
Utváříme si svůj vlastní život. Svoji budoucnost. Malujeme si v hlavách naše zítřky a mnohdy si to ani neuvědomujeme. Pokud je váš život příliš zamračený, zamyslete se nad tím, jestli nemáte hlavu plnou tmavých oblaků. Rozsviťte si žárovku ve svém prostoru lebečním, vezměte knížku a čtěte mezi řádky. Vypněte mozek a jen buďte. Když spíte, vnímejte obrazy, které vám přicházejí.
Představte si, že váš život je louka. Nekonečná. A rostou na ní květiny, které máte nejraději. A vy nemusíte vstát. Můžete jen ležet v trávě. A dýchat. Nasávát malé obláčky páry, které se ve vás rozpínají jako světlo v tmavé nádobě. Hladí vaši duši.
Dovolte si být tím, kým opravdu chcete. Je správný čas na to otevřít oči a rozvibrovat svět na vysokou frekvenci. S hlavou v oblacích…