Už nás zase zavírají, co?

Na jaře – na začátku koronavirové krize – jsem psala článek o fázích transformace. Stálo v něm, že je to teprve začátek a další zkoušky ještě přijdou. Tehdy to pro nás všechny byla příležitost být chvíli sami se sebou a vyléčit, co je potřeba.
Další zkouška je tady – koronavirová vlna číslo 2. Ti, co se k tomu na jaře postavili jako k příležitosti ve svém životě něco změnit, teď sklízejí ovoce. Ti, co se už na jaře strachovali, se teď strachují o to víc.

Mám kolem sebe lidi, kteří sedí denně u zpráv, sledují čísla s počtem nakažených a mrtvých, obalují se do igelitů, kdykoliv vystrčí nos z domu a radši ho vlastně moc nevystrkují, a jen odpočítávají dny, kdy virus sami dostanou. Mám kolem sebe lidi, kteří onemocněli a uzdravili se. A mám kolem sebe spoustu lidí, kteří celou tuto transformaci vzali jako příležitost ve svém životě něco změnit. Dávají výpoveď ze zaměstnání, které je nenaplňovalo, dělají kroky k tomu, aby mohli jít vstříc svému životnímu poslání, opouštějí nefunkční vztahy a navzdory všemu, co se kolem děje, jsou vnitřně šťastnější.
Protože když jste uvnitř vyrovnaní, klidní a jistí sami sebou, nenecháte se rozhodit okolnostmi vnějšího světa.

Tak tohle je fáze č.3 – cesta za vašemi sny. Pro mě, jakožto průvodce, je nádherné dívat se, jak se probouzíte a vykračujete. Děkuji za to.

A těm, kteří se zatím nepodařilo odpoutat od svých strachů, přijdou další zkoušky. Čím déle svým strachům vzdorujeme, o to budou zkoušky náročnější. Ale každý máme svůj čas. Vesmír je naštěstí trpělivý 🙂