V karanténě

Doufám, že i vám se daří v nastalé situaci vidět tu pozitivní stránku. Dlouho jsme se připravovali na to, že rok 2020 má být rokem transformačním. Rokem, kdy dle indiánské tradice přichází Velký otec. 

Asi nikoho z nás nenapadlo, že to bude probíhat zrovna touto formou. Ale jak jinak vlastně dnešní lidi přimět k tomu, aby zůstali zalezlí doma, vyskočili z každodenního kolotoče a věnovali se jeden druhému? 

Ačkoliv důsledky této situace mohou být samozřejmě strašidelné, přesto je to ideální čas pro nás všechny se konečně zastavit, věnovat se sami sobě a svým dětem. 

Nedá se dělat nic moc víc, než běhat venku a doma společně sedět nad knížkami do školy. Je to návrat ke kořenům, kdy jistot nebylo mnoho, ale za to byly pevné. Co víc si teď přát než zdraví a rodinu, která bude držet při sobě? 

Je na každém z nás, jak se k situaci postavíme. Zvykli jsme si na určitý životní styl, na komfort, na život v luxusu. A teď si spoustu věcí budeme muset odepřít. Ale opravdu je potřebujeme? Jak málo nám stačí k naší spokojenosti? Budeme brblat nad tím, co nemáme, nebo si užívat to, co mít můžeme? 

Jak bychom teď zvládli situaci, byť se může zdát jakkoliv přehnaná, kdy bychom si museli na vlastní pole jít okopat brambor, aby bylo co k večeři a pak doma při svitu svíčky hráli karty? 

Největším poselstvím tohoto dění je, že potřebujeme být spolu, abychom všechno zvládli. Jednotlivec se bude topit v nejistotě. A nesmírně mě těší všechny ty skupiny, které se tvoří, aby pomohli ostatním – tam, kde je potřeba. Nákup potravin, hlídání dětí, doručení léků.. Právě tady je naše hnací síla. Být tu jeden pro druhého. 

Strach a panika halí naší planetu do šedého obalu, který se pak absorbuje do každého tvora na Zemi. Jako bychom nemohli dýchat a všechny nás to emočně táhlo dolů. Platí to i pro všechna miminka, která teď přicházejí na svět a tento “strach ve vzduchu” nasávají jako houby.

Pro zachování správné rovnováhy je teď víc než kdy jindy důležité zůstat ve svém srdci, ve svém středu. Udržovat se v dobré náladě a nadhledu. K tomu nám samozřejmě mohou pomáhat meditace, ve kterých se do svého srdce vydáváme – tak, jak to děláme na společných setkáních. 

Pokud to tak tak budete cítit, určitě napomůžete tím, že si budete vizualizovat planetu Zemi a posílat jí ze svého srdce bílé světlo, které je velmi léčivé. Tím pomůžeme odstranit šedý obal kolem Země a budeme naši planetu léčit a vibračně posilovat.
Přeji nám všem, ať se nám daří udržet si hlavu vzhůru a srdce otevřené. Tak, abychom mohli svítit do všech stran a dělat jeden druhého šťastnějším. Kdy? Kdy jindy, když ne teď.